Sosyal Medya Yönetiminde Samimiyet Faktörü

Sosyal Medya Yönetiminde Samimiyet Faktörü

Günümüzde bir markanın sosyal medya hesabının olmaması dahi düşünülemez.En azından Facebook ve Twitter'da olmayan, ucuz takipçi satın al olsa dahi o hesaplar ile ilgenmeyen markalar günümüz teknolojisi ve iletişim imkanları ile gerekn hassasiyeti göstermiyor demektir.Bu da ciddi bir prestij kaybına yol açmasına neden olur.

Elbette sosyal medya hesabı olduktan sonra ilglilenmesi de olması kadar önemli faktörler arasında yer alır

İlk Adım Kurmak İkinci Adım Yönetmek

Şirketiniz adınıa bir sosyal medya hesabı kurduktan sonra takipçileriniz ile iletişiminiz oldukça değerlidir,her zaman kurumsal bir tavır sergilememizin yanında takipçilerimiz ile samimiyet içerisnde olmalı onlara gerekli ilgiyi hissettirmek zorundayız,önce ki blog konumuz da %20 %80 konusunu işlediğimiz zaman da bunu vurgulmaştık.

Kurumsallık İyidir Fakat Her Zaman Değil

Kurumsallık tabiki de sizi profosyenel yapacaktır fakat sosyal medya da işler biraz tersine dönüyor,insanların size bağlanmasını sağlamak için aynı zamanda samimi de olmak gerekiyor günümüz de bir çok büyük şirkete baktığımız zaman onlarında ilerleyiş şekli bu yöndedir. Özellikle Z kuşağı bu yönde çok istekli 2021 yılında yapılan araştırma sonucu Z kuşağının %81'i samimi olması yönünde görüşünü bildirmiştir.

3 Dakika Önce