Sosyal Medya Pazarlaması Ve SEO

Sosyal Medya Pazarlaması Ve SEO

Paylaşılabilir İçerik Oluşturma

Hedef kitleniz kim? Bu kriteri doğru analiz ettiniz mi? Peki hedef kitlenizden sadece 10 kişinin profillerini inceleyerek en doğru sonuca ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Sosyal medya hesaplarınızı hedef kitleniz arasında inceleyerek ve nasıl paylaştıklarını gözlemleyerek paylaşımlarınızı bu doğrultuda optimize etmeniz, ucuz takipçi satın al  alacağınız paylaşım sayısını artıracaktır. Bu konuda yapabileceğiniz bir diğer önlem de sektörünüze mizahi bir bakış açısıyla yaklaşarak insanların sempatisini kazanmaktır.

Muhtemelen birçok şirketin uygun bir sosyal medya stratejisine sahip olmadığını fark etmişsinizdir. Bu gibi durumlarda, potansiyel müşterilerle iletişim kurmak için neden bu belirli kanalları seçtiğinizi analiz etmek için biraz zaman ayırmanızı öneririz. Facebook'un şirketler ve müşteriler (veya potansiyel müşteriler) arasındaki iletişim için iyi bir seçenek olduğuna karar verildiyse, tüm çalışanların bu gerçeğin farkında olduğundan emin olmalısınız.

Video ve Galeriler Oluşturma

Örneğin hedef kitlenize uygun olan bir içeriği bu sefer videolu anlatım şeklinde oluşturun ve sosyal medya hesaplarınıza sadece fragman tadında içerik hakkında bilgi veren kısa bir video yükleyerek ziyaretçileri sitenize gerçek videoyu izlemeleri için yönlendirin. Bu durumda sizin kazancınız;

– Sosyal medya üzerinden sağlanan tıklama
– Sosyal medya kaynaklı ziyaretçinin sitede kalma süresi
– Sosyal medya kaynaklı ziyaretçinin paylaşım ile etkileşimi

3 Dakika Önce