Sosyal Medya Pazarlaması’nda İçeriğin Önemi

Sosyal Medya Pazarlaması’nda İçeriğin Önemi

Dijital Pazarlama hızla büyüyen bir alandır. Bu yazımızda dijital pazarlamanın anlamını ve boyutlarını detaylı olarak tartışacağız.

Dijital pazarlama, sosyal medya, arama motorları, e-posta pazarlaması, web siteleri ve diğer dijital medya gibi dijital kanalları kullanarak ürün veya hizmetleri tanıtma tekniğidir.

Dijital pazarlamanın geleneksel reklamcılık tekniklerine göre birçok avantajı vardır.

Pazarlama tekniklerinden internet üzerinden yapılanı geleneksel yöntemlere göre daha az maliyetlidir. Sosyal Medya Pazarlamasında içerik çok önemlidir. İnsanlar ürünler, kişiler, kurumlar vb. ucuz takipçi satın al  hakkında bilgi sahibi olmak isterler ve bu bağlamda sosyal medya ve çevrimiçi platformları kullanırlar. Bu alanların nasıl kullanılacağını biliyorsanız, beklenen iletişim gerçekleşecektir.

Sosyal Medya Pazarlamasında Kullanılan Araçlar;

bloglar

Kullanıcı Merkezli Tasarım

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Eposta bildirimi

Sosyal Medya kanallarının kullanımı (Facebook, Twitter, Instagram vb.)

 

Bloglar ile Kontrol Sizde

Blog yazmanın en büyük avantajı, içeriğiniz üzerinde tam kontrol sağlamanıza izin vermesidir, böylece diğer insanların onu değiştirmesi veya kitleniz için çok uzun veya çok kısa yapması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Google’da İlk Sayfada Görüntülenmek

İçeriği güncel olan bir web sitesi, internet kullanıcıları tarafından bir dereceye kadar güvenilirliğe yükseltildiği anlamına gelir.

Google optimizasyonu, birçok kişinin kullandığı gibi, her şeyden önce özgünlük gerektirir. Ancak Google'ın hangi sıralamada olduğunu bilmek mümkün değil. Bu konuda yüzlerce kriter var. Ancak her konuda olduğu gibi bu konu da öngörülemez durumda değildir. Güncel makalelerden derlenen SEO uyumlu bir web sitesi Google aramalarında üst sıralarda yer alabilir. Sosyal Medya Pazarlamasında içeriğin önemi özellikle SEO uyumlu makalelerde belirgindir.

Google'da ilk sayfada çıkmak birçok şirketin hayalidir. Anahtar kelimeler yardımıyla bir makale yazmak ve ardından daha üst sıralarda yer alan şirketin web sitesi, gelen trafik sayesinde ürünleri tanıtabilir.

3 Dakika Önce