İnstagram Takipçi Sayımı Nasıl Arttırırım?

İnstagram Takipçi Sayımı Nasıl Arttırırım?

Günümüzün trend uygulamalarından biri olan instagram bir çok kitleye ulaşıyor ve milyonlarca kullanıcıya sahip. Peki, bu popüler uygulamada sizde takipçi kazanarak geniş kitlelere ulaşmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise bu yazımıza bir göz atmanızı öneririz.

Düzenli ve Kaliteli Paylaşımlar
Düzenli ve kaliteli paylaşımlar yaparak instagram takipçi sayınızı çoğaltabilirsiniz. Eğer hilesiz takipçi kazanmak istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Düzenli aralıklarla paylaşım yapmalı sayfanızı güncel tutmalısınız. Ne çok sık paylaşım yaparak instagram takipçi kitlenizi sıkın, ne de az paylaşım yaparak sizi unutmalarını sağlayın. Paylaşımlar uygun aralıklarla uygun zamanlarda yapılmalıdır.

Hastag Kullanın
İnstagram hesabınızın daha çok kitleye ulaşmasını sağlamak istiyorsanız paylaşım yaptığınız konu ile alakalı hastag yapmayı unutmayın. İnstagram kullanıcılara 30'a yakın hastag kullanım hakkı sunuyor. Pek çok kişi hastag kullanarak takipçi kazanıyor. Gündem hakkında hastaglar yaparak hem gündemi takip etmiş hem de daha fazla kullanıcıya ulaşmış olursunuz.

Belli Bir Tarzınız Olsun
Eğer karışık konulardan karışık şekilde paylaşım yaparsanız bu ilgi çekmeyebilir. Net bir çizginizin olması insanların sizi takip etmesini kolaylaştıracaktır. Örneğin; bir gün yemek bir gün gezi bir gün moda paylaşımı yaparsanız insanlar neyi takip edeceğini şaşırabilir. Kendinize en uygun alanı seçerek paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz. Mesela çok güzel yemekler yapıyorsanız ve sunumlarınıza güveniyorsanız hesabınızı bir tarif sayfasına çevirebilirsiniz. Ya da gezmeyi seven biri iseniz gezdiğiniz yerleri fotoğraflayabilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Bu konular da ilgili kullanıcılar zamanla sizi takip etmeye başlayacaklardır.

Filtre Kullanın
Fotoğraflarınıza filtre koyarak daha dikkat çekici ve etkileyici hale getirebilirsiniz. Bu konuda bir çok filtre uygulaması mevcut. Artık neredeyse filtresiz fotoğraf yok denecek kadar az. Yeşilin daha yeşil mavinin daha mavi olduğu fotoğraflar daha çok ilgi çekiyor. Yalnız sadece filtre kullanımı bu konuda yeterli olmayabilir. Kendinizi fotoğraf çekimi konusunda da geliştirin. Farklı açılar ve teknikler öğrenin.

Konu Altı Yazılar
Paylaşım yaptığınız konu ile alakalı yazılar kullanıcıların ilgisini çekebilir. Mesela bir doğa fotoğrafı altına yazılan bir şiir gibi. Ya da burası neresi bilen var mı? Hiç gittiniz mi? gibi sorular sorun. Bunlar yorum ve beğeni almanızı sağlayacaktır.

Son olarak beğenin ve beğenilin. Ne kadar aktif olursanız sayfanızda o kadar aktif olacaktır.

 

3 Dakika Önce