İnstagram Önbellek Nasıl Temizlenir ?

İnstagram Önbellek Nasıl Temizlenir ?

Instagram en popüler sosyal medya platformudur. Instagram'da 1 milyardan fazla aktif kullanıcı var. Uygulamanın birçok özelliği bulunmaktadır. Mevcut kullanıcılarla fotoğraf ve video paylaşarak dünya çapında bir kitleye ulaşmak mümkün.

Instagram'ın her gün 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı var.

Instagram, özellikle güncellemelerden sonra birçok sorunu beraberinde getiriyor. Bu sorunların çoğu önbelleği temizleyerek aşılabilir. Instagram önbelleğini temizlemek, uygulamanın hız kazanmasına ve daha kararlı çalışmasına da yardımcı olacaktır. Önbellek temizleme işlemleri işletim sistemine göre değişir. Eğer bir Android cihazınız varsa, telefon ayarlarınızdaki ayarlara erişerek bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki Instagram önbelleğinizi temizlediğinizde uygulamada kaydedilmemiş bazı içerikler olabilir. Önbelleği temizlemeden önce içeriğinizi yedeklemek için Dropbox gibi bir uygulama kullanmalısınız, böylece gerekirse daha sonra kurtarabilirsiniz.

Android telefonlarda önbelleği temizlemek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  • Ayarlara git
  • Uygulamalar'a gidin ve Instagram'ı bulun
  • Instagram'da Önbelleği Temizle düğmesini tıklayın
  • Uygulamanın önbelleğini temizlemeniz yeterli olacaktır. Telefonunuzun tüm önbelleklerini temizlemek istiyorsanız CCleaner gibi bir temizleme uygulaması kullanabilirsiniz.

İos telefonlarda instagram önbelleği nasıl temizlerim;

  • App Store gidin ve arama yerine instagram yazın.
  • Ardından instagramı kaldırın ve tekrar yükleyin.

Yüklediğinizde tamamen önbelleği temiz şekilde gelecektir.

3 Dakika Önce