İnsanlar Neden Sesli Aramayı Kullanır?

İnsanlar Neden Sesli Aramayı Kullanır?

İnternet hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Çoğu insan için bir zorunluluk haline geldi. İnternetin büyüklüğünün mucizesi,ucuz takipçi satın al  inanılmaz teknoloji ve istediğimiz her şeyi saniyeler içinde bulma yeteneği ile sağlanır.

SEO ile ilk sayfa ve üst sıralama dinamikleri değişti ve değişmeye devam ediyor. Anahtar kelime aramalarının yanı sıra sesli aramalar da yapılıyor.

Ses tanıma yazılımı yeni bir şey değil. 1952'den beri birçok uygulaması ve kullanımı olmuştur. Şu anda en yaygın olanı, büyük şirketlerin müşterilere yardımcı olmak için kullandığı ses alıcı işlevidir.

İnsanlar sesli arama denilince akla iPhone ve Siri geliyor. Bir araştırmaya göre, 2017'de çok sayıda Amerikalı, cihazlarını en az ayda bir kez sesle etkinleştirdi. Bu, pazarlama için popüler bir arama yöntemi haline geldi.

İnsanlar Neden Sesli Aramayı Kullanır?

Alışveriş yapıyorsanız, muhtemelen mümkün olan en iyi teklifi almak istersiniz, değil mi? Öyleyse neden bilgi ararken aynı şeyi yapmayasınız?

Sesli arama ile kullanıcılar, bir arama motoruna herhangi bir şey yazmak zorunda kalmadan soru sorabilir ve yanıt alabilir. Bu, internet aramasının neyle ilgili olduğunu eşleştirmek veya iyileştirmek zorunda olduğu için bir gelişmedir. Bu, kullanımlarının Google'ın yetenekleriyle uyumlu olduğundan emin olmak için çok çaba sarf edildiği anlamına gelir.

Online alışveriş hayatımızın büyük bir parçası ve bu noktada ses alıcısının kullanıcının gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. İngiltere'de 2017'de tüm satın almaların yalnızca %18'i çevrimiçi olarak gerçekleşti. Bu, her türlü alışveriş talebinin sesli asistanlara entegre edildiği anlamına geliyor. Bu konuda çalışmalar devam ediyor.
 

Peki bu dijital pazarlama için ne anlama geliyor?

Birçoğu için cevap, sesli aramanın bizi nereye götüreceği gerçekten bilinmiyor. Yeniden düşünebileceğimiz bir şey, mevcut pazar alanını bozacağıdır. Her şey SEO ve UX optimizasyonu etrafında toplanmıştır, ancak bazı durumlarda bunlar modası geçmiş gibi görünmektedir. Bu nedenle Amazon Echo, Google Home ve diğer sesli yardımcılar üzerinde çalışmalar devam ediyor.
 

3 Dakika Önce